Pousada Caminho Da Concha
| Simbassäng Utomhusbassäng | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Pousada Caminho Da Concha Itacaré ligger bara 450 m från Passarela da Vila. Det har 6 rum med utsikt över poolen. Det finns också en parkering.
Dra nytta av närheten till Resende strand, som finns cirka 10 minuters promenad bort. Itacaré Lighthouse finns mindre än 950 meter bort. Pousada Caminho Da Concha i Itacaré ligger på gångavstånd från Praia da Prainha, och busstationen Terminal Rodoviario de Itacare ligger cirka 10 minuters promenad bort.
Privata badrum ingår i rummen.
En kontinental frukost serveras på det här hotellet. Du kan äta på restaurangen No Boteco, som erbjuder en meny med brasilianska rätter och ganska nära detta bekväma hotell.
- Lokala sevärdheter
- Eco Trip Itacare400 m
- Itacaré Lighthouse300 m
- Itacare Soul SUP400 m
- Clube de Longboard500 m
- Equilibrio Surf450 m
- Praia da Costa400 m
- Praia da Tiririca450 m
- Casa do Boneco400 m
- Flygplatser
- Ilheus/Bahia-Jorge Amado flygplats78 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Pousada Caminho Da Concha?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Caminho Da Concha till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Caminho Da Concha?
Mellan Ilheus/Bahia-Jorge Amado flygplats och hotellet Pousada Caminho Da Concha är det 80 km. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid hotellet Pousada Caminho Da Concha?
Parkering finns på hotellet Pousada Caminho Da Concha gratis. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på hotellet Pousada Caminho Da Concha?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med hotellet Pousada Caminho Da Concha. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet?
Gästerna på hotellet måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det här hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i det här hotellet är 147$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Caminho Da Concha?
Hotellet Pousada Caminho Da Concha erbjuder Dubbelrum, Standard Trebäddsrum och Klassiskt Fyrbäddsrum att välja mellan.